سرپرست مرکز تعالی سازمانی، سازمان مدیریت صنعتی خبر داد: ساخت 20 فیلم کوتاه آموزشی برای تعالی بنگاه‌های ایرانی
ﺳﻪشنبه,02 بهمن, 1397

مرکز تعالی سازمانی با هدف حمایت از بنگاه‌های ایرانی در مسیر بهبود و رقابت پذیری و همراهی آنها در سفر تعالی، اقدام به ساخت و انتشار 20 فیلم کوتاه آموزشی کرده است.

سیدعلیرضا شجاعی سرپرست مرکز تعالی سازمانی سازمان مدیریت صنعتی با بیان اینکه مدل تعالی سازمانی که بر اساس آن ارزیابی بنگاه‌ها صورت گرفته و هر ساله جایزه ملی تعالی سازمانی اعطا می‌شود شامل 9 معیار و 10 ارزش بنیادین است، گفت: مرکز تعالی سازمانی تلاش کرده با بهره‌گیری از دانش و تجربه اعضای کمیته علمی و ارزیابان ارشد جایزه ملی تعالی سازمانی، هر یک از معیارها و ارزشها را در قالب فیلم کوتاه چند دقیقه‌ای معرفی و از طریق سایت و شبکه‌های اجتماعی بصورت رایگان در اختیار افراد، سازمان‌ها و بنگاه‌های علاقمند به قرار گرفتن در مسیر تعالی قرار دهد.

مدیر شانزدهمین همایش تعالی سازمانی افزود: شرکت‌ها با دانلود تمامی این فیلم‌ها که به تدریج در حال انتشار است، می‌توانند در زمانی کوتاه با مدل تعالی سازمانی آشنا و آن را در اختیار کارکنان خود قرار دهند.

وی ادامه داد: این یکی از خدمات جدید ترویجی سازمان مدیریت صنعتی در جهت ارتقای کیفی و بهره‌ورانه بنگاه‌های ایرانی است.

شجاعی در پایان گفت: این فیلم‌ها از طریق جستجوی واژه «تعالی سازمانی» در اینترنت یا شبکه‌های اجتماعی، همچنین از طریق سایت جایزه ملی تعالی سازمانی به نشانی

http://excellence.imi.ir/iranaward/Pages/ExcellenceConference.aspx

قابل دسترسی است.

یادآور می‌شود شانزدهمین همایش تعالی سازمانی و اعطای جایزه ملی تعالی سازمانی به بنگاه‌های سرآمد کشور 6 اسفند ماه در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار می‌شود.

انجام ارزیابی جایزه تعالی سازمانی سال 97 در شرکت مپنابویلر
شنبه,22 دی, 1397

به دنبال حضور شرکت مهندسی و ساخت بویلر و تجهیزات مپنا در فرایند ارزیابی جایزه تعالی سازمانی سال 97، ارزیابی این جایزه در نیمه دوم آذر ماه 97 برگزار شد.

پس از کسب تندیس بلورین جایزه ملی تعالی سازمانی در سال 94 و خود ارزیابی‌های بیرونی به روش شبیه‌سازی جایزه در سال‌های 95 و 96 توسط منتخبی از برترین ارزیابان کشور، در راستای نقشه راه تعالی سازمانی شرکت مپنا بویلر، در ابتدای سال 97 حضور در شانزدهمین دوره جایزه تعالی سازمانی مورد تایید مدیران ارشد و مدیریت عامل شرکت قرار گرفت. به همین منظور طبق روال سال‌های قبل تدوین اظهارنامه تعالی بدون استفاده از مشاور بیرونی و با تکیه بر توانمندی و تخصص نفرات داخلی شرکت و مشارکت واحدهای مرتبط در قالب 10 تیم تعالی انجام شد و در نهایت اظهارنامه تعالی در تاریخ مقرر برای حضور در سطح تندیس به دبیرخانه جایزه تحویل گردید.

در بازنگری و بروز رسانی اظهارنامه، نتایج پروژه‌ها و برنامه‌های بهبود سال‌های اخیر بر اساس جاری‌سازی استراتژی‌ها و خود ارزیابی دو سال گذشته  و دستاوردهای حاصله بطور خاص مورد توجه قرار گرفت که از جمله بهبودهای مذکور می‌توان به تدوین و جاری‌سازی استراتژی‌های وظیفه‌ای، مدیریت دانش، مدیریت تکنولوژی، ارزیابی عملکرد واحدها، ارزیابی 360 درجه مدیران، انتشار گزارش مسئولیت‌های اجتماعی GRI، تدوین شناسامه کلیه مشاغل، طراحی و جاری‌سازی نظام جامع ارتباطات، داشبوردهای مدیریتی و فرآیندی و ... اشاره نمود.

همچنین جهت تعمیق مفاهیم تعالی سازمانی نسبت به برگزاری دوره‌های آموزشی مفاهیم تعالی سازمانی و جاری‌سازی استراتژی‌ها در تمام سطوح سازمانی، برگزاری مسابقات تعالی، ارسال اطلاعیه‌های مرتبط با تعالی در کانال‌های ارتباطی نظیر تلگرام، ویدیو وال، پیامک و ... اقدام گردید.

علاوه بر این اجرای پیش ارزیابی به روش شبیه‌سازی جایزه با بهره‌گیری از ارزیابان داخل شرکت و با هدف افزایش آمادگی پرسنل و هماهنگی هر چه بیشتر میان اعضای تیم‌های تعالی به اجرا درآمد.

نهایتا بر اساس هماهنگی‌های بعمل آمده با تیم ارزیابی جایزه، انجام ارزیابی در روزهای 19 الی 22 آذرماه و با مشارکت 6 نفر از ارزیابان مرکز تعالی سازمانی انجام شد و ماحصل رویکردهای اجرا شده، نتایج و دستارودهای حاصله، توسط تیم‌های تعالی حوزه‌های مختلف، برای ارزیابان بیرونی ارایه شد.

امید است حضور در فرآیند ارزیابی، دستاوردهای مطلوبی برای ادامه‌ی مسیر تعالی شرکت به سطوح بالاتر سرآمدی در کشور را برای شرکت و ذینفعان مربوطه به همراه داشته باشد.

https://www.mapnabe.com/اخبار/نمایش-اخبار

شورای فرهنگ صنعتی و فناوری تشکیل می شود
یکشنبه,02 دی, 1397

سرپرست مرکز تعالی سازمانی سازمان مدیریت صنعتی از تشکیل شورای فرهنگ صنعتی و فناوری با ترکیبی از تشکل‌ها، بخش خصوصی و بخش دولتی با محوریت سازمان مدیریت صنعتی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، سید علیرضا شجاعی در نشست هم اندیشی فرهنگ صنعتی و تعالی سازمانی با تاکید بر اینکه سازمان‌های متعالی می‌توانند پایه‌های اصلی رشد و توسعه در فرهنگ کشور باشند، گفت: مدل تعالی سازمانی مدلی مبتنی بر فرهنگ است و سازمان هایی که در مسیر بی پایان تعالی قرار دارند می توانند بر فرهنگ صنعتی و فناوری کشور تاثیرگذار بوده و ترویج دهنده این نوع فرهنگ باشند. وی ادامه داد: در میان ارزش‌هایی که به عنوان مفاهیم بنیادین در مدل تعالی سازمانی داریم ۴ تا ۵ ارزش مشخصا مبتنی بر بحث‌های فرهنگی اعم از اخلاق مداری، مسئولیت‌های اجتماعی، مشارکت و ... است و بقیه نیز پایه فرهنگی دارند.

وی با طرح این سوال که فرهنگ در الگوی تعالی سازمانی در چه مواردی پررنگ تر است، اظهار کرد: واژه فرهنگ در مدل تعالی سازمانی بیشتر در حوزه توانمندسازها به کار رفته و در هفت بند بصورت مستقیم به فرهنگ اشاره شده است. در این مدل ذیل معیار "رهبری" بخشی تحت عنوان فرهنگ رهبری داریم؛ در این مبحث عنوان شده که رهبران در سازمان‌های متعالی می‌توانند افراد را به همکاری‌های درون سازمانی ترغیب کرده و فرهنگ رهبری مشترک را ایجاد کنند.

وی افزود: همچنین در بخش دیگری اشاره شده که رهبران در سازمان‌های متعالی می‌توانند ارزش‌های مشترک، اخلاق‌مداری، پاسخگویی، شفافیت و فرهنگ اعتماد را در سرتاسر زنجیره ارزش ایجاد کنند. همچنین اشاره شده که رهبران می‌توانند فرهنگ تعالی را با همراهی کارکنان تقویت کنند. در ذیل این بخش واژه فرهنگ همکاری به کار رفته است. همچنین در این بخش به ترویج فرهنگ نوآوری اشاره شده است که باید دید چگونه می‌توان این فرهنگ‌ها را در سازمان ها ایجاد کرد، توسعه داد و ارزیابی نمود.

شجاعی با اشاره به معیار "استراتژی" در مدل تعالی سازمانی، گفت: در این بخش واژه فرهنگ فقط در یک جا به کار رفته است. در ذیل این معیار اشاره شده که سازمان‌های متعالی می‌توانند محیط کلان سازمان شامل تحولات و روندهای سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و فناوری را تحلیل، درک و پیش بینی کنند. سازمان‌های متعالی کارکنان خود را ارج می‌نهند و فرهنگی را ایجاد می‌کنند که براساس آن دستیابی به منافع طرفین از طریق همسویی اهداف فردی و سازمانی میسر شود.

سرپرست مرکز تعالی سازمانی سازمان مدیریت صنعتی با اشاره به بخش دیگر الگوی تعالی سازمانی تحت عنوان معیار "کارکنان" اظهار کرد: در این بخش اشاره شده که سازمان‌های متعالی، فرهنگی را ترویج می‌دهند که اطمینان یابند کارکنان بر اساس آن دارای مدل ذهنی باز بوده و از کار تیمی‌و خلاقیت برای پاسخگویی سریع به چالش‌ها استفاده می‌کنند. علاوه بر این، به ترویج فرهنگ تعامل و گفت و گو در سراسر زنجیره ارزش و همچنین فرهنگ پشتیبانی، قدردانی و توجه متقابل نیز اشاره شده است.

 شجاعی اضافه کرد: در سایر معیارهای الگوی تعالی سازمانی و در بخش نتایج آن بطور مستقیم واژه فرهنگ را نمی‌بینیم. شاید به این دلیل که ما باید نتایج فرهنگ سازی و بکارگیری فرهنگ را باید در کارکنان، مشتریان، سازمان و جامعه مشاهده کنیم. 

وی با اشاره به اهمیت فرهنگ صنعتی در شرایط کنونی کشور و اثرات آن بر افزایش بهره وری، ارتقای کیفیت، بهبود کار، بهینه سازی مصرف و بیان پیشینه آن در کشور، تاکید کرد: قصد مرکز تعالی سازمانی در سازمان مدیریت صنعتی این است که یک شورای فرهنگ صنعتی و فناوری با ترکیبی از تشکل‌ها، بخش خصوصی و بخش دولتی ایجاد کند. البته این شورا باید از حالت دولتی خارج شود تا پایدارتر بماند.

سرپرست مرکز تعالی سازمانی سازمان مدیریت صنعتی همچنین با اشاره به تفاهم نامه ای که میان سازمان مدیریت صنعتی و موسسه فرهنگی اکو امضا شده، گفت: ما به موسسه فرهنگی اکو پیشنهاد کردیم بحث فرهنگ صنعتی در قالب این تفاهمنامه دنبال شود و قرار شده موسسه فرهنگی اکو از توان کشورهای عضو استفاده کند و امید داریم بر این اساس بتوانیم یک همایش بین‌المللی طراحی کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ارائه پیشنهادی درخصوص جوایز تعالی سازمانی پرداخت و گفت: دررابطه با اعطای جوایز تعالی سازمانی می‌توانیم دو فراخوان بدهیم. بر این اساس افرادی که می‌خواهند در پروژه‌های بهبود کمک کنند و مشاوره دهند، لیستی جدا از ارزیابان داشته باشند؛ به این صورت از تجربه ای که این افراد طی سالیان کسب کرده اند استفاده می‌شود و ضمنا ملاحظه سازمان در مورد اینکه ارزیابان و کسانی که کار رتبه بندی را انجام می‌دهند، نباید در بحث پروژه‌های بهبود مشاوره دهند، برطرف می‌شود.

سعید امامی، نایب رئیس انجمن علمی‌استاندارد ایران ‌در این نشست با اشاره به مدل EFQM  گفت: اعطای اکثر جوایز بر اساس این مدل است. ما از این مدل استفاده می‌کنیم و متوجه هستیم که یک دست مفاهیم بنیادین سبب شکل گیری این مدل شده اند. باید دید فرهنگ کسانی که این مدل را ساخته اند چه بوده است. سازندگان این مدل افکار خود را تبدیل به یک مدل ارزیابی و اندازه‌گیری کرده اند تا در جهت تعالی مورد استفاده قرار گیرد.

وی ادامه داد: ما باید به جای اینکه صددرصد بر مدل EFQM  تکیه کنیم به این نکته توجه کنیم که شاید این مدل برای فرهنگ ما مناسب نباشد. ما باید به دنبال ایجاد یک مدل بومی ‌برای تعالی سازمانی در کشور باشیم و این موضوع می‌تواند یکی از وظایف شورای فرهنگ صنعتی باشد که قرار است تشکیل شود.

امامی‌ با بیان اینکه اکنون در کشور نزدیک به ۲۸ جایزه بر اساس مدل EFQM اعطا می‌شود، اظهار داشت: اکثر این جوایز یک ویژگی مشترک دارند. وی ادامه داد: برای اعطای این جوایز فرآیند باید اینگونه باشد که در ابتدا داوطلبان ثبت نام کنند، بعد بر مبنای مدل در واحدهای درخواست کننده سیستم استقرار یابد و آموزش‌های لازم داده شود، سپس ارزیابان بازخورد خود را ارائه دهند، بعد براساس بازخوردها پروژه‌های بهبود تعریف شده و آنگاه عملیاتی شوند و در نتیجه عملیاتی شدن آن‌ها، سازمان‌ها رشد کنند. در مورد اعطای اکثر جوایز این فرایند تا مرحله ارزیابی به طور یکسان طی می‌شود اما پس از مرحله ارزیابی مراحل تعریف پروژه‌های بهبود و عملیاتی کردن آنها به سازمان‌ها واگذار می‌شود و از آنجا که نظارتی روی این کار نیست، عملاً فرایند تعالی سازمانی ناتمام می‌ماند؛ آنگاه فکر می‌کنیم که این کار هیچ تاثیری نداشته است.

وی در بخش بعدی سخنان خود عنوان کرد: مسئله دیگری که در ارتباط با تعالی سازمانی مطرح است، فضای اعتبار بخشی است. کسانی که برای ارزیابی انتخاب می‌شوند باید از جایی مورد تایید قرار گیرند. حدود یک سال پیش قانون توسعه و تقویت استاندارد در مجلس تصویب شد که بر مبنای یکی از بندهای آن تنها مرجع اعتباربخشی کشور مرکز ملی تایید صلاحیت سازمان استاندارد است؛ اما یک مرجع اعتبار بخشی باید آنقدر قدرت داشته باشد که در هر حوزه ای بتواند اعتباربخشی کند.

آرمین خوشوقتی دیگر سخنران این نشست ، اظهار کرد: اگر صنعت را مترادف با نوآوری ببینیم و فرهنگ را بر مبنای سه محور ارزش‌ها، باورها و هنجارها ببینیم، فرهنگ صنعتی یعنی ارزش‌ها، باورها و هنجارهایی که در عرصه نوآوری و خلاقیت داریم.

وی ادامه داد: اگر در سازمان‌های ما باور به اینکه ساختن، خلاقیت و نوآوری منجر به ارزش افزوده می‌شود، وجود داشته باشد، یعنی اینکه ما فرهنگ صنعتی متعالی داریم و اگر این باور وجود نداشته باشد، یعنی ما فرهنگ صنعتی متعالی نداریم.

عضو هیئت مدیره انجمن مدیریت منابع انسانی ایران ، فرهنگ را دارای دو ویژگی دانست و گفت: یک ویژگی فرهنگ گستره آن است که شامل تعداد افرادی می‌شود که یک فرهنگ را قبول دارند. ویژگی دوم فرهنگ عمق آن است که به معنای مدت زمانی است که یک چیز مثل صنعت برای ما ارزش به همراه دارد. از نظر من ما باور نداریم که می‌توانیم ارزش افزوده ایجاد کنیم.

وی افزود: تصور می‌کنم اغلب کارکنان می‌خواهند ما یک الگوی فرهنگ سازمانی به آنان ارائه کنیم تا از آن تبعیت کنند. ما در سازمان‌ها بیشتر از رهبران انتظار داریم چنین برنامه‌ریزی انجام دهند و بیرون از سازمان‌ها از زعما و بزرگان چنین انتظاری داریم.

خوشبختی تصریح کرد: اگر دولت به عوامل بیرونی هم توجه کند، بخش خصوصی تبدیل به درختی پربازده می‌شود که مرتبا اشتغال و ثروت ایجاد می‌کند.

علی اصغر سعیدی دبیر گروه جامعه شناسی اقتصادی انجمن جامعه شناسی ایران نیز در این نشست با اشاره به جامعه شناسی اقتصادی گفت: یک مسئله مهم در سازمان‌ها روابط غیررسمی‌است که کسی به آن توجه نمی‌کند. به نظر می‌رسد این روابط در چشم مدیران محو است. در ادبیات سازمانی تنها در خصوص روابط رسمی‌بحث می‌کنند اما اخلاق سازمانی ایجاب می‌کند روابط غیر رسمی‌را هم به سازمان بیاوریم؛ نه اینکه حذفش کنیم.

دبیر گروه جامعه شناسی اقتصادی انجمن جامعه شناسی ایران افزود: بالای ۹۰ درصد بنگاه‌های ایران خانوادگی هستند و از این روابط می‌توان در جهت بهبود استفاده کرد.

سعیدی با بیان اینکه مدیری که موقت باشد اصلاً مدیر نیست، اظهار کرد: من با مدیران شرکتی صحبت کرده‌ام؛ مدیران در این شرکت سهمی‌ندارند و خودشان بزرگ ترین منتقدان شرکت محسوب می‌شوند. در این شرکت نوعی جدایی مالکیت از مدیریت ایجاد شده است.

عضو هیأت علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران یادآوری کرد: وقتی مدیریت دائماً عوض می‌شود به تدریج شبکه ای در بنگاه‌ها ایجاد می‌شود. این شبکه‌ها به محض اینکه می‌بینند مدیر منافع آنها را حذف می‌کند علیه او اقداماتی انجام می‌دهند. گمان می‌کنم در بنگاه‌های ایران چنین شبکه‌هایی گسترش یافته‌اند. در یک تحقیق به این موضوع اشاره شده که بحث حقوق‌های نجومی ‌هم از همین جا پیدا می‌شود.


دو اتفاق مهم تحریم و جابجایی مدیران بازنشسته با مدیران جوان، انتقال تجربه مدیریتی را ضروری‌تر می‌کند.
ﺳﻪشنبه,06 آذر, 1397

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، سید علیرضا شجاعی سرپرست مرکز تعالی سازمانی سازمان مدیریت صنعتی با اشاره به دو اتفاق مهم در کشور، گفت: اول اینکه کشور دچار تحریم شده و این امر باعث سخت شدن انتقال دانش و فناوری از دیگر کشورها و تعامل با متخصصان خارجی می‌شود. دیگر آنکه قانون منبع بگارگیری بازنشستگان به اجرا درآمده و مدیران بازنشسته باید جای خود را به مدیران جوان بسپارند.

وی با تاکید بر بیانات مقام معظم رهبری در خصوص تکیه بر ظرفیت‌ها و توانایی های درونی کشور، اظهار داشت: شرایط کنونی کشور، ایجاب می‌کند که مدیران سازمان‌ها و شرکت‌های داخلی بیش از گذشته، در قالب یک هم افزایی و همکاری، نسبت به انتقال تجربیات موفق خود به مدیران جوان و سایر سازمان‌ها و شرکت‌ها اقدام کنند.

شجاعی با بیان اینکه در همین شرایط دشوار کسب و کار، برخی بنگاه‌ها هستند که با مدیریت صحیح و بهره‌گیری درست از منابع و بکارگرفتن قدرت خلاقیت و نوآوری، توانسته اند دشواری‌ها را پشت سر بگذارند، افزود: مرکز تعالی سازمانی با ایجاد فضایی برای تبادل اندیشه و تجارب موفق، توانسته بالغ بر 150 برنامه در قالب همایش های فصلی و تور تعالی برای ذینفعان از جمله مدیران و کارشناسان شرکت‌های مختلف برگزار کند.

وی ادامه داد: در این برنامه‌ها، شرکتهای منتخب جایزه تعالی سازمانی، تجربه‌های خود را در مسیر رشد و تعالی به سایر سازمان‌ها منتقل می‌کنند تا مدیران آنها نیز بتوانند گام‌های سریعتر و مناسب تر در راه رسیدن به اهداف پیش‌بینی شده در سازمان متبوع خود بردارند و در زمره سازمان‌های متعالی قرار گیرند.

مدیر شانزدهمین دوره جایزه ملی تعالی سازمانی با تاکید بر اینکه انتقال تجربه مدیریتی در کشور باید به یک فرهنگ تبدیل شود، اظهار داشت: این مرکز در راستای توسعه ظرفیت مدیریت در بنگاه‌ها و با توجه به رسالت توسعه‌ای که از سوی سازمان مدیریت صنعتی بر عهده دارد، پذیرای شرکت ها و سازمان‌های متقاضی ارائه تجربه و نیز مدیران و کارشناسان برای بهره‌مندی از تجربه‌های دیگر بنگاه‌ها است تا بتواند نقشی موثر در تبدیل این حرکت به یک فرهنگ ایفا کند.

آغاز ثبت نام شرکت های پتروشیمی و تابعه در جایزه ملی تعالی سازمانی
ﺳﻪشنبه,01 آبان, 1397

پیرو توافق شرکت ملی صنایع پتروشیمی و سازمان مدیریت صنعتی ارزیابی و اجرای جایزه تعالی سازمانی شرکت های پتروشیمی و پایین دست پتروشیمی توسط مرکز تعالی سازمانی سازمان مدیریت صنعتی انجام می شود.

سید علیرضا شجاعی نماینده تام الاختیار مدیرعامل و سرپرست مرکز تعالی سازمانی سازمان مدیریت صنعتی با اعلام این خبر گفت: با توجه به سابقه ارزشمند و نگاه توسعه ای شرکت ملی صنایع پتروشیمی و سازمان مدیریت صنعتی، تلاش بر این است تا نوعی هم افزایی بین این سازمان ها در زمینه های آموزشی، پژوهشی، تحقیق و مشاوره شکل گیرد. وی ادامه داد: برای این منظور، تفاهم نامه‌ای میان سازمان مدیریت صنعتی و شرکت ملی صنایع پتروشیمی در زمینه های آموزشی، پژوهشی، تحقیقاتی و اجرایی منعقد شد.  

شجاعی با اشاره به بند 2 ماده 3 این تفاهمنامه اظهار داشت: بر این اساس، خدمات مشاوره ای و پژوهشی و استفاده از ظرفیت های علمی و کارشناسی سازمان مدیریت صنعتی در طراحی و اجرای جایزه تعالی سازمانی توسط مرکز تعالی سازمانی مورد توافق قرار گرفته است. وی افزود: در این راستا نامه ای از طرف مرکز تعالی سازمانی به شرکت ملی پتروشیمی ارسال و با نمایندگان آن شرکت نیز جلسه ای برگزار شد.

سرپرست مرکز تعالی سازمانی سازمان مدیریت صنعتی با اشاره به سابقه 15 دوره اجرای موفق جایزه ملی تعالی سازمانی در بخش های ساخت و تولید، خدمات، سلامت، آموزش و بخش عمومی، از آمادگی کامل پذیرش و ارزیابی شرکت های پتروشیمی و شرکت های تابعه بر اساس الگوی تعالی سازمانی در شانزدهمین دوره اعطای جایزه ملی تعالی سازمانی در سال جاری خبر داد.

گفتنی است ثبت نام شرکت های پتروشیمی در جایزه ملی تعالی سازمانی آغاز شده و تا پایان آبان ماه ادامه دارد. 

انتخاب مدیر جدید مرکز تعالی سازمانی(جدید)
جمعه,27 مهر, 1397

سید علیرضا شجاعی به عنوان نماینده تام الاختیار مدیرعامل و سرپرست مرکز تعالی سازمانی سازمان مدیریت صنعتی انتخاب شد.

شجاعی گفت: مرکز تعالی سازمانی به سبب برگزاری پانزده دوره اعطای جایزه ملی تعالی سازمانی و برگزاری دوره های تخصصی تربیت ارزیاب و همایش و تورهای آموزشی، واحدی شناخته شده در کشور است. لذا پیوستن به این مرکز افتخار محسوب می‌شود و هر چند با موضوع و فعالیت های مرکز ناآشنا نیستم اما می توان چیزهای زیادی از این مجموعه آموخت. وی افزود: امیدوارم با کمک کارشناسان مستعد و با تجربه آن، کمیته علمی اندیشمند و ارزیابان خبره ضمن برگزاری شایسته شانزدهمین دوره اعطای جایزه ملی تعالی سازمانی در اسفندماه، چندین طرح جدید و مبتکرانه را در مرکز به اجرا درآوریم.

شجاعی در رشته های مهندسی صنایع و مدیریت راهبردی تحصیل کرده و از سال 93 در سازمان مدیریت صنعتی به عنوان مشاور مدیرعامل مشغول فعالیت بوده است. وی دارای سوابق متعدد مدیریتی در وزارت صنعت معدن و تجارت، وزارت بازرگانی، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و سازمان توسعه تجارت ایران و نیز در بخش خصوصی بوده است. شجاعی هم اکنون نایب رئیس انجمن مهندسی صنایع ایران، عضو هیأت مدیره شورای انجمن های علمی ایران و سردبیر ماهنامه تدبیر و فصلنامه تحقیق و توسعه است.

هم اندیشی شانزدهمین دوره جایزه ملی تعالی سازمانی / تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی با اجرای مدل تعالی(جدید)
جمعه,13 مهر, 1397

هم اندیشی شانزدهمین دوره اعطای جایزه ملی تعالی سازمانی با حضور مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی و جمعی از ارکان و ارزیابان این جایزه برگزار شد.​

1.jpg

برگزاری هم اندیشی شانزدهمین دوره اعطای جایزه ملی به نقل از شاتا نیوز:

http://www.shatanews.ir

 

به گزارش شاتا، ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در این هم اندیشی اظهار داشت: زحماتی که ارکان و ارزیابان جایزه ملی تعالی سازمانی طی 16 سال گذشته متحمل شده اند، با وجود گرته برداری هایی که از این مدل شده ، کماکان پایدار و مانا است و امروز دلبسته این الگو هستیم و در راه توسعه آن گام بر می داریم.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی، راز ماندگاری این جایزه را حضورارزیابان متعهد آن عنوان داشت و افزود: هر مدل و نظامی در چرخه عمر خود وقتی به مرحله بلوغ رسید، ممکن است دچار افول شود و برای جلوگیری از آن باید یک ترم ثانویه برای موج دوم توسعه آن در نظر گرفت. مدل تعالی سازمانی هم از این قاعده مستثنی نیست و باید مدام اصلاح و بروزرسانی شود، که این مسئولیت را ارزیابان توانمند تعالی سازمانی باید به عهده بگیرند و پویایی مدل را حفظ نمایند.

کیانی بختیاری خاطر نشان کرد: باید سعی کنیم مدل تعالی سازمانی را بنا بر ویژگی های خاص محیط های کسب و کار و براساس نیاز بنگاه ها که مشتریان اصلی این مدل هستند، بازپیکره بندی و اصلاح نماییم.

وی تصریح کرد: تشکیل شبکه و پلت فرم های اصلاحی مهم است و سازمان مدیریت صنعتی آمادگی دارد شبکه ای از این پلت فرم ها فراهم نماید تا ارزیابان تعالی سازمانی بتوانند اصلاحات و تغییرات مد نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.


مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی، با اشاره به تشکیل "بنیاد تعالی سازمانی" تاکید کرد: این مدل توانسته است یک ساختار درونگرا مثل بنیاد تعالی سازمانی را ساخته و ارائه نماید که جای خرسندی است که این بنیاد توسط متولیان جایزه با همان دغدغه ها و احساس مسئولیت های اولیه شکل گرفته است و راز موفقیت این گروه ،همین پایبندی به معیارها و سلامتی در ارزیابی های تعالی سازمانی است.

کیانی بختیاری یادآور شد: در شرایط پیچیده کسب و کار بنگاه ها معمولا برای آموزش، پژوهش و تعالی سازمانی هزینه نمی کنند در حالی که بهترین فرصت برای خروج از رکود و تورم، توجه به این موارد است.

تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی با اجرای مدل تعالی سازمانی

وی افزود: سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی همچون: "توسعه کارآفرینی"، "دانش بنیانی"، "توسعه بهره وری در بنگاه ها"، "ارتقا کیفیت"، "شفافیت" و "تفکر جهادی" و ...همه با مدل تعالی سازمانی قابل تحقق است و می توان مدل را به گونه ای اصلاح کرد که با اسناد بالادستی و شعار سال هماهنگ و همسو باشد و امیدواریم بازپیکره بندی و اصلاحی که در مدل انجام می شود به تعالی سازمانی در کشور کمک نماید.

در ادامه این هم اندیشی برنامه های توسعه ای جایزه تعالی سازمانی ارائه گردید و عنوان شد که در طی 16 سال گذشته، 1357 مرتبه بنگاه های کسب و کار مورد ارزیابی قرار گرفته اند که از این میان، 132 شرکت موفق به کسب 350 امتیاز شده اند.

همچنین در ادامه هم اندیشی، سید مسعود همایونفر رئیس انجمن مدیریت منابع انسانی ایران با اشاره به روند تاسیس بنیاد تعالی سازمانی اظهار داشت: سازمان مدیریت صنعتی با نهادهای داخلی و خارجی رویکردی مشارکت جویانه دارد که یکی از این موارد، تشکیل بنیاد تعالی سازمانی است.


وی افزود: امیدواریم با تشکیل این بنیاد، سازمان مدیریت صنعتی که نقش مهمی در توسعه آموزش و مشاوره در کشوربه عهده دارد، بتواند بخشی از مسئولیت های خود را در خصوص تعالی سازمانی به آن محول نماید و بنیاد یکی از نام هایی باشد که در کنار سازمان، شکل بگیرد و توسعه یابد.

همایش هم اندیشی جایزه ملّی تعالی سازمانی با موضوع برنامه های توسعه جایزه ملّی در تاریخ 10 مهر 1397 برگزار خواهد شد.
شنبه,24 شهریور, 1397

مخاطبین:

  • ارزیابان و ارزیابان ارشد محترم جایزه ملّی تعالی سازمانی
  • مدیران محترم تعالی سازمان ها و شرکت ها
  • اعضای محترم کمیته علمی جایزه ملّی تعالی سازمانی

    اعلام حضور از طریق ایمیل info@iranaward.org امکان پذیر خواهد بود. ضمنا همایش بصورت رایگان برگزار خواهد شد.

 

مباحث مورد ارائه:

  • برنامه های سال 97 جایزه ملّی تعالی سازمانی
  • برنامه های توسعه جایزه ملّی تعالی سازمانی
  • معرفی بنیاد تعالی سازمانی اهداف، ساختار و برنامه ها

زمان برگزاری:

10مهر 1397

ساعت برگزاری: 15 الی17

 

جلسه کمیته علمی شانزدهمین دوره اعطای جایزه ملی تعالی سازمانی برگزار شد.
ﺳﻪشنبه,03 مهر, 1397

 جلسه کمیته علمی شانزدهمین دوره اعطای جایزه ملی تعالی سازمانی در تاریخ 3 مهر سال 1397 با موضوع برنامه های توسعه جایزه ملی تعالی سازمانی برگزار گردید.​

IMG_4863.JPG    
پنجاه و دومین همایش فصلی : رویکردی نو به بهره وری
جمعه,02 شهریور, 1397

با سلام

احتراما به اطلاع می رساند، پنجاه و دومین همایش فصلی جایزه ملی تعالی سازمانی با عنوان رویکردی نو به بهره وری برای تعالی سازمانی، در تاریخ 12 شهریور ماه 1397 در محل مرکز تعالی سازمان مدیریت صنعتی برگزار می گردد.

سخنران: دکتر محمدعلی محمدی​

تقاضا می شود، ارزیابان و ارزیابان ارشد سه سال اخیر جایزه ملی تعالی در صورت علاقمندی، آمادگی حضور خود را به آدرس iranaward@imi.ir ارسال فرمایند.

بروشور پنجاه و دومین همایش فصلی

دوره تربیت ارزیاب ویژه جایزه تعالی سازمانی-سطح3
دوشنبه,29 مرداد, 1397

با سلام.

به اطلاع می رساند: دوره تربیت ارزیاب ویژه ​جایزه تعالی سازمانی-سطح 3، در سال 1397 تنها یک دورهدر تاریخ 21 و 22 شهریور ماه  برگزار خواهد شد، لذا از علاقمندان دعوت می شود تا تاریخ 7/6/97 ثبت نام خود را قطعی فرمایند.


تغییر شماره حساب مرکز تعالی سازمانی
شنبه,23 تير, 1397

باسلام

احتراما، به اطلاع می رساند، شماره حساب مرکز تعالی سازمانی به شماره حساب زیر تغییر یافته است:

حساب جاری بانک سپه به شماره:

2021800013151

بنام سازمان مدیریت صنعتی، شعبه پارک ملت کد 2021​

و شماره شبا:

IR 96 0150 0000 0202 1800 0131 51

​لذا خواهشمند است کلیه پرداخت ها با شماره حساب بالا انجام شود

تغییر Email جایزه تعالی سازمانی
جمعه,22 تير, 1397

 احتراماً به استحضار می رساند در هفته گذشته ایمیل ​های وارده به دبیرخانه جایزه ملی تعالی سازمانی به آدرس:   Info@iranaward.org با مشکل روبرو شدند که پس از بررسی مشخص شد برای برخی دامنه ها که نشانه org دارند اختلالاتی رخ داده است
 
در همین راستا دامنه iranaward.ir آماده بهره برداری می باشد و ایمیل مرکز به iranaward@imi.ir تغییر می یابد.

مهلت ارسال اظهارنامه در سطح تندیس و تقدیرنامه برای تعالی و گواهی تعهد به تعالی در سال 97
دوشنبه,28 خرداد, 1397

مهلت ارسال اظهارنامه برای سازمان های در سطح تندیس تا 4 مهر ماه سال 97 و این تاریخ قابل تمدید نخواهد بود.

لازم به ذکر است اظهار نامه سازمان های سطح تندیس به صورت 100 صفحه ای بر اساس ویرایش96 الگوی تعالی سازمانی است، مشخصات و اظهارنامه ها را در بخش نحوه ثبت نام سایت ببینید.

 مهلت ارسال اظهارنامه برای سازمان های متقاضی سطح تقدیرنامه تا پایان مهر ماه سال 97 بوده، و لازم به ذکر است اظهار نامه این سازمان بر اساس روش 94+ و مطابق با ویرایش 96 الگوی تعالی سازمانی به صورت 50 صفحه ای و جدولی است، جهت اطلاعات بیشتر و دریافت نمونه اظهار نامه به بخش نحوه ثبت نام سایت مراجعه فرمایید.

 مهلت ارسال اظهارنامه برای سازمان های متقاضی سطح گواهی تعهد به تعالی تا پایان آبان ماه سال 97 بوده، و لازم به ذکر است اظهار نامه این سازمان به صورت 15 صفحه ای است، که مشخصات آن در بخش نحوه ثبت نام سایت قابل مشاهده می باشد.

تخفیف 12 درصدی تا پایان خرداد ماه 97
یکشنبه,30 ارديبهشت, 1397

در صورت ثبت نام سازمان ها تا پایان خرداد 97 شامل تخفیف 12 درصدی خواهند شد.​

فراخوان شانزدهمین دوره اعطای جایزه ملی تعالی سازمانی در سال 97
یکشنبه,23 ارديبهشت, 1397

جایزه ملّی تعالی سازمانی مبتنی بر ارزیابی نظام‌های مدیریتی سازمان‌ها و دستاوردهای آنهاست که توسط سازمان مدیریت صنعتی و با بررسی دقیق فعالیت‌های لازم و بازدید از محل صورت می‌پذیرد و اهداف زیر را دنبال می‌کند:

ایجاد فضای رقابتی برای تعالی سازمان‌های ایرانی،

تشویق سازمان‌‌ها برای اجرای خودارزیابی و شناخت نقاط قوت و زمینه‌های قابل بهبود خود،

ایجاد فضایی برای تبادل تجربیات موفق در کشور.

     لازم به ذکر است همه شرکت‌ها و سازمان‌های ایرانی در بخش های مختلف اعم از ساخت و تولید، خدمات، سلامت، آموزش و بخش دولتی و عمومی، در صورت انجام خودارزیابی بر اساس الگوی تعالی سازمانی و به اجرا گذاردن برنامه‌های بهبود می‌توانند متقاضی جایزه ملّی تعالی سازمانی باشند.

     در همین راستا، اطلاعات تکمیلی در خصوص جایگاه جایزه ملّی تعالی سازمانی در کشور، نحوه ثبت نام، زمان‌بندی و هزینه‌ها از طریق مستندات پیوست و سایت اینترنتی به نشانی http://excellence.imi.ir و یا www.iranaward.org قابل دسترسی است.

در پانزدهمین همایش ملّی تعالی سازمانی عنوان شد"سازمان های سرآمد ایرانی پیشرو اقتصاد جامعه هستند"
ﺳﻪشنبه,08 اسفند, 1396

پانزدهمین همایش ملی تعالی سازمانی با حضور مقامات، مدیران ارشد سازمان‌ها و متخصصان این حوزه، ۷ اسفند ماه ۹۶ در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، دکتر محمدعلی محمدی رئیس این همایش اظهار داشت: بی تردید پایه های اصلی توسعه اقتصادی اجتماعی کشور، سازمان های متعالی و موثر در جامعه هستند که حاصل موفقیت جامعه در موفقیت آنها متبلور می شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی افزود: اگر بخواهیم جامعه ای توسعه یافته داشته باشیم باید دارای سازمان های توسعه یافته و همچنین انسان های توسعه یافته و متعالی باشیم که سرمایه های اصلی جامعه هستند.

وی ارزیابی را نقطه شروع تعالی برای آگاهی از موقعیت سازمان دانست و اظهار داشت: در جامعه ای زندگی می کنیم که مبتنی بر ارزش های دینی و اخلاقی است بنابراین این ویژگی باید در الگوهای ارزیابی مدنظر قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: بهره وری بحث و دغدغه اصلی جامعه است و باید سهم آن را افزایش دهیم تا به نرخ رشد 8 درصد پیش بینی شده در برنامه های توسعه دست یابیم.

دکتر محمدی تاکید کرد: سازمان های متعالی و پیشرو که لوکوموتیو اقتصاد جامعه هستند، باید دارای ظرفیت های لازم و نتایج مطلوب در مسیر تعالی باشند.

وی افزود: یکی از رسالت های یک رهبر در یک سازمان متعالی، این است که تغییرات را در زمان مناسب تشخیص دهد و با نگاه استراتژیک از فرصت های پنهان در آینده آگاهی یابد و با نظم، بردباری و انرژی لازم، سازمان خود را در مسیر تعالی راهبری کند.

وی یاد آور شد: اعطای جایزه ملی تعالی سازمانی توسط سازمان مدیریت صنعتی، در جهت توسعه فضای رقابتی و ارتقا فرهنگ تعالی در جامعه و تشویق سازمان های سرآمد ایرانی برای خودارزیابی و تبادل تجربیات موفق بین سازمان ها ست.

در همایش ملی تعالی سازمانی از سازمان‌ها و شرکت‌های ایرانی در پنج بخش ساخت و تولید، خدمات، سلامت، آموزش و بخش عمومی که پس از انجام خودارزیابی بر اساس الگوی تعالی سازمانی متقاضی جایزه ملی تعالی سازمانی شده و مورد ارزیابی قرارگرفته‌اند، تقدیر می شود.

امسال ۱۶ سازمان در سطح تندیس، ۳۵ سازمان در سطح تقدیرنامه برای تعالی، ۱۸ سازمان برای گواهی تعهد به تعالی از میان شرکت‌های بزرگ و معتبر کشور متقاضی جایزه ملی تعالی سازمانی بوده‌اند. ​https://t.me/joinexcellence

سهم بنگاه های سرآمد ایرانی از پانزدهمین همایش ملی تعالی سازمانی
ﺳﻪشنبه,08 اسفند, 1396

کسب 3 تندیس سیمین و 8 تندیس بلورین


پانزدهمین همایش تعالی سازمانی 7 اسفندماه با حضور مقامات، مدیران ارشد سازمان ها و متخصصان این حوزه در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، امسال از میان 16 سازمان و شركت بزرگ که در سطح تندیس در فرایند جایزه ملی تعالی سازمانی شرکت کرده بودند، در بخش ساخت و تولید "شرکت فولاد خوزستان" ، "شرکت تولیدی صنعتی فراسان" و "شرکت مهندسی و ساخت توربین مپنا (توگا)" در بازه امتیازی 601 تا 650 موفق به کسب تندیس سیمین شدند.

بنا به این گزارش، "شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه" (میدکو)  و شرکت پتروشیمی پارس در بازه امتیازی 501 تا 550 در بخش ساخت و تولید، و "شرکت کارگزاری بیمه سایپا" در بخش خدمات، تندیس بلورین جایزه تعالی سازمانی را کسب کردند.

 همچنین در بازه امتیازی 451 تا 500 امتیاز ،"شرکت طراحی مهندسی و تامین قطعات ایران خودرو" (ساپکو) ، " شرکت مهندسی و ساخت ژنراتور مپنا (پارس) "  و " شرکت  مهندسی و ساخت پره توربین مپنا - پرتو "در بخش ساخت و تولید و " شرکت گاز استان مازندران " و " شرکت سایپا یدک " در بخش خدمات، موفق به کسب تندیس بلورین شدند.

در سال جاری 69 سازمان و شركت بزرگ كشور، در 5 بخش "ساخت و توليد"، "خدمات" ، "سلامت" ، "آموزش" و "بخش عمومي" با انجام خودارزيابي بر اساس الگوي تعالي سازماني و به اجرا گذاردن برنامه‌های بهبود، متقاضی دریافت جايزه ملّي تعالي سازماني بودند.

امسال ۱۶ سازمان در سطح تندیس، ۳۵ سازمان در سطح تقدیرنامه برای تعالی، ۱۸ سازمان برای گواهی تعهد به تعالی از میان شرکت‌های بزرگ و معتبر کشور متقاضی جایزه ملی تعالی سازمانی بوده‌اند.

در طی 15 سال گذشته سازمان های کشور 1400 بار در این فرایند مورد ارزيابي قرار گرفته و نقاط قوت و زمينه‌هاي قابل بهبود نظام‌هاي مديريتي آن‌ها شناسايي شده و بهبود يافته است.  ​https://t.me/joinexcellence

تندیس.jpg    
برنامه زمانی پانزدهمین همایش تعالی سازمانی
جمعه,04 اسفند, 1396
سخنرانان پانزدهمین همایش تعالی سازمانی، 7 اسفند 1396
شنبه,28 بهمن, 1396
کتابچه ارزیابی شامل ارزش ها،مفاهیم بنیادین،معیارهای تعالی و منطق ارزیابی بر اساس الگوی تعالی سازمانی ویرایش 96 منتشر شد.
شنبه,15 مهر, 1396
کتاب" الگوی تعالی سازمانی ویرایش 96 "منتشر شد.
شنبه,15 مهر, 1396

الگوی تعالی سازمانی (ویرایش 96 ) حاصل بهره‌گيري از تجارب چهارده دوره برگزاري جايزه ملّي تعالي سازماني در كشور، بازخورد حاصل از نظرات دريافت شده از ارکان، ارزيابان و سازمان‌هاي متقاضی جايزه ملّي، مدل‌های معتبر ملّی و بین المللی و ويرایش هاي قبلي الگوي تعالي سازماني است.

ویرایش جدید مدل تعالی سازمانی می‌تواند کمک موثری برای مدیران سازمان‌ها و ارزیابان جایزه ملّی تعالی سازمانی باشد تا حرکت سازمان‌های کشورمان را در مسیر تعالی تسهیل کنند.

گفتگو با مدیر عامل سازمان مدیریت صنعتی در رادیو اقتصاد در ارتباط با "پانزدهمین همایش ملّی تعالی سازمانی"
ﺳﻪشنبه,04 مهر, 1396
مصاحبه رادیو فرهنگ با مدیر عامل سازمان مدیریت صنعتی در ارتباط با همایش ملّی تعالی سازمانی
پنجشنبه,13 مهر, 1396
اعلام آغاز فرایند اعطای جایزه ملّی تعالی سازمانی در سال 96 در نشست خبری پانزدهمین همایش ملّی تعالی سازمانی
ﺳﻪشنبه,04 مهر, 1396

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، دکتر محمدعلی محمدی دوشنبه سوم مهرماه در نشست خبری پانزدهمین همایش تعالی سازمانی اظهار داشت: اقتصاددانان بر این امر توافق نظر دارند که رشد تولید ناخالص داخلی در سطح ملی و یا ایجاد ارزش افزوده در هریک از بخش‌های اقتصادی از طریق افزایش نهاده‌ها شامل سرمایه و نیروی کار و بهبود عملیات و ساختارها شامل مدیریت بهینه، ارتقای فناوری های تولید و مهارت و کیفیت نیروی انسانی، حاصل می‌شود.

وی افزود: در شرایط کنونی که تزریق سرمایه و نیروی کار به سهولت امکان پذیر نیست باید تلاش ملی به سمت و سوی بهبود عملیات و ساختار ها هدایت شود. به عبارت روشن تر ، به جای‌اینکه سرمایه‌گذاری جدید صورت پذیرد و یا تعداد نیروی انسانی افزایش یابد، می‌توان با اجرای طرح‌های بهبود، بهره‌وری عوامل تولید را افزایش داد. این امر از طریق ارتقای سطح مهارت مدیران و کارکنان و بکارگیری فناوری‌های مناسب میسر است. بنابراین در عصر حاضر دستیابی به رشد اقتصادی از طریق استفاده بهینه از منابع و تبدیل آن‌ها به قابلیت‌های سازمانی از مهمترین اهداف اقتصادی کشورها به شمار می‌آید و جایزه ملّی تعالی سازمانی بدنبال ارزیابی و معرفی سازمان‌هایی است که در تحقق این امر در کشورمان می‌کوشند...

ادامه خبر در فایل پیوست

سمینار "تبیین تغییرات و نکات مهم در الگوی تعالی سازمانی ویرایش 96" برگزار شد.
ﺳﻪشنبه,21 شهریور, 1396

سمینار "تبیین تغییرات و نکات مهم در الگوی تعالی سازمانی ویرایش 96"​ در تاریخ 20 شهریور با حضور مدیران تعالی،ارزیابان و ارزیابان ارشد جایزه ملّی تعالی سازمانی برگزار شد.​

image(2).jpg    
برگزاری اولین جلسه کمیته علمی اعضای منتخب جایزه ملی تعالی سازمانی طی دوره سه ساله آتی
ﺳﻪشنبه,31 مرداد, 1396

اولین جلسه اعضای منتخب کمیته علمی جایزه ملی تعالی سازمانی در تاریخ 31/5/96 برگزار شد.

در این جلسه رویه ها و سیاستهای کلی جایزه ملی تعالی سازمانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.​

چهل و هشتمین همایش فصلی جایزه ملّی تعالی سازمانی برگزار شد.
ﺳﻪشنبه,31 مرداد, 1396

چهل و هشتمین همایش فصلی جایزه ملّی تعالی سازمانی با موضوع رابطه رهبری و برندینگ در تاریخ 23 مردادماه با سخنرانی مهندس علیپور و حضور ارزیابان ، ارزیابان ارشد و علاقه مندان به مباحث رهبری و برندینگ برگزار شد.

IMG_0710.JPG    
اعضای کمیته علمی جایزه ملی تعالی سازمانی طی دوره سه ساله آتی اعلام شد.
ﺳﻪشنبه,17 مرداد, 1396

به استحضار مي رساند پس از برگزاری جلسه شورای راهبری با حضور 25 نفر از نمایندگان وزارتخانه ها، انجمن ها، شرکت های سرآمد و اركان مختلف جايزه ملي تعالي سازماني، در تاریخ 96/4/25 ، راي گيري براي انتخاب اعضاي کمیته علمی انجام شد و افراد ذيل حائز اكثريت آرا جهت حضور در كميته علمي جايزه طي دوره سه ساله آتي شدند :
اعضاي منتخب كميته علمي (به ترتيب حروف الفبا)
1. احمد اثني عشري
2. مرتضي اخوان خرازي
3. عابدين اسماعيل پور
4. مهدي اسماعيلي رخ
5. سيد مهدي اسمعيلي عراقي
6. رضا اشرف سمناني
7. علي اصغر آزادي
8. الهویردي تقوي
9. علي تقي زاده هرات
10. جعفر جنامي نيا
11. محمد چینی فروشان
12. عبدالرضا حافظي
13. فريد خوش الحان
14. هوشنگ رستميان
15. سعید روحانی ملک
16. مرتضي روغنی
17. نيما‌ زاهدي طاهري
18. محمد حسين سالاريان زاده
19. محمدعلی محمدی
20. منوچهر نجمي
21. سيد مسعود همايونفر

مرکز تعالی سازمانی از زحمات اعضای کمیته علمی دوره قبل کمال تشکر و قدردانی را دارد و از همراهی و همفکری همه عزیزان در پیشبرد برنامه های جایزه ملی تعالی سازمانی استقبال می نماید.​

جلسه شورای راهبری جایزه ملّی تعالی سازمانی برگزار شد
یکشنبه,25 تير, 1396

جلسه "شورای راهبری" جایزه ملی تعالی سازمانی 25 تیرماه با حضور دکتر رحمانی قائم مقام محترم وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تولید در ساختمان شماره 2 سازمان مدیریت صنعتی، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، در این جلسه ضمن بیان گزارشی از دستاوردهای برگزاری چهارده دوره گذشته، بر اهداف جایزه، الگوی تعالی سازمانی و بخش های جایزه تاکید شد.

ایجاد فضای رقابتی برای تعالی بنگاه‌ها و سازمان‌ها؛ تشویق بنگاه‌ها برای اجرای خودارزیابی و شناخت نقاط قوت و زمینه‌های قابل بهبود و ایجاد فضایی برای تبادل تجربیات موفق بنگاه‌ها، اهداف اصلی جایزه تعالی سازمانی است.

جایزه ملّی تعالی سازمانی، دارای سطوح تندیس‌های زرّین، سیمین، سیمین ؛ تقدیرنامه برای تعالی و گواهی تعهد به تعالی است و در 5 بخش ساخت و تولید؛ بخش خدمات؛ بخش سلامت؛ بخش آموزش، عمومی و غیرانتفاعی از بین متقاضیان به سزمان هایی که شرایط و امتیاز لازم را کسب کرده باشند، اعطا می شود.

بنا به این گزارش، "شورای راهبری" بالاترین رکن جایزه ملی تعالی سازمانی است که جلسات آن هر 3 سال یک بار تشکیل می شود و یکی از وظایف آن تعیین اعضای کمیته علمی جایزه مذکور برای یک دوره 3 ساله است.

در پایان، اعضا به گفت و گو درباره مباحث مطرح شده و بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند.

1 - 30 Next
1 - 30 Next