کتابچه ارزیابی شامل ارزش ها،مفاهیم بنیادین،معیارهای تعالی و منطق ارزیابی بر اساس الگوی تعالی سازمانی ویرایش 96 منتشر شد.
شنبه,15 مهر, 1396
کتاب" الگوی تعالی سازمانی ویرایش 96 "منتشر شد.
شنبه,15 مهر, 1396

الگوی تعالی سازمانی (ویرایش 96 ) حاصل بهره‌گيري از تجارب چهارده دوره برگزاري جايزه ملّي تعالي سازماني در كشور، بازخورد حاصل از نظرات دريافت شده از ارکان، ارزيابان و سازمان‌هاي متقاضی جايزه ملّي، مدل‌های معتبر ملّی و بین المللی و ويرایش هاي قبلي الگوي تعالي سازماني است.

ویرایش جدید مدل تعالی سازمانی می‌تواند کمک موثری برای مدیران سازمان‌ها و ارزیابان جایزه ملّی تعالی سازمانی باشد تا حرکت سازمان‌های کشورمان را در مسیر تعالی تسهیل کنند.

گفتگو با مدیر عامل سازمان مدیریت صنعتی در رادیو اقتصاد در ارتباط با "پانزدهمین همایش ملّی تعالی سازمانی"
ﺳﻪشنبه,04 مهر, 1396
مصاحبه رادیو فرهنگ با مدیر عامل سازمان مدیریت صنعتی در ارتباط با همایش ملّی تعالی سازمانی
پنجشنبه,13 مهر, 1396
اعلام آغاز فرایند اعطای جایزه ملّی تعالی سازمانی در سال 96 در نشست خبری پانزدهمین همایش ملّی تعالی سازمانی
ﺳﻪشنبه,04 مهر, 1396

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، دکتر محمدعلی محمدی دوشنبه سوم مهرماه در نشست خبری پانزدهمین همایش تعالی سازمانی اظهار داشت: اقتصاددانان بر این امر توافق نظر دارند که رشد تولید ناخالص داخلی در سطح ملی و یا ایجاد ارزش افزوده در هریک از بخش‌های اقتصادی از طریق افزایش نهاده‌ها شامل سرمایه و نیروی کار و بهبود عملیات و ساختارها شامل مدیریت بهینه، ارتقای فناوری های تولید و مهارت و کیفیت نیروی انسانی، حاصل می‌شود.

وی افزود: در شرایط کنونی که تزریق سرمایه و نیروی کار به سهولت امکان پذیر نیست باید تلاش ملی به سمت و سوی بهبود عملیات و ساختار ها هدایت شود. به عبارت روشن تر ، به جای‌اینکه سرمایه‌گذاری جدید صورت پذیرد و یا تعداد نیروی انسانی افزایش یابد، می‌توان با اجرای طرح‌های بهبود، بهره‌وری عوامل تولید را افزایش داد. این امر از طریق ارتقای سطح مهارت مدیران و کارکنان و بکارگیری فناوری‌های مناسب میسر است. بنابراین در عصر حاضر دستیابی به رشد اقتصادی از طریق استفاده بهینه از منابع و تبدیل آن‌ها به قابلیت‌های سازمانی از مهمترین اهداف اقتصادی کشورها به شمار می‌آید و جایزه ملّی تعالی سازمانی بدنبال ارزیابی و معرفی سازمان‌هایی است که در تحقق این امر در کشورمان می‌کوشند...

ادامه خبر در فایل پیوست

سمینار "تبیین تغییرات و نکات مهم در الگوی تعالی سازمانی ویرایش 96" برگزار شد.
ﺳﻪشنبه,21 شهریور, 1396

سمینار "تبیین تغییرات و نکات مهم در الگوی تعالی سازمانی ویرایش 96"​ در تاریخ 20 شهریور با حضور مدیران تعالی،ارزیابان و ارزیابان ارشد جایزه ملّی تعالی سازمانی برگزار شد.​

image(2).jpg    
برگزاری اولین جلسه کمیته علمی اعضای منتخب جایزه ملی تعالی سازمانی طی دوره سه ساله آتی
ﺳﻪشنبه,31 مرداد, 1396

اولین جلسه اعضای منتخب کمیته علمی جایزه ملی تعالی سازمانی در تاریخ 31/5/96 برگزار شد.

در این جلسه رویه ها و سیاستهای کلی جایزه ملی تعالی سازمانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.​

چهل و هشتمین همایش فصلی جایزه ملّی تعالی سازمانی برگزار شد.
ﺳﻪشنبه,31 مرداد, 1396

چهل و هشتمین همایش فصلی جایزه ملّی تعالی سازمانی با موضوع رابطه رهبری و برندینگ در تاریخ 23 مردادماه با سخنرانی مهندس علیپور و حضور ارزیابان ، ارزیابان ارشد و علاقه مندان به مباحث رهبری و برندینگ برگزار شد.

IMG_0710.JPG    
اعضای کمیته علمی جایزه ملی تعالی سازمانی طی دوره سه ساله آتی اعلام شد.
ﺳﻪشنبه,17 مرداد, 1396

به استحضار مي رساند پس از برگزاری جلسه شورای راهبری با حضور 25 نفر از نمایندگان وزارتخانه ها، انجمن ها، شرکت های سرآمد و اركان مختلف جايزه ملي تعالي سازماني، در تاریخ 96/4/25 ، راي گيري براي انتخاب اعضاي کمیته علمی انجام شد و افراد ذيل حائز اكثريت آرا جهت حضور در كميته علمي جايزه طي دوره سه ساله آتي شدند :
اعضاي منتخب كميته علمي (به ترتيب حروف الفبا)
1. احمد اثني عشري
2. مرتضي اخوان خرازي
3. عابدين اسماعيل پور
4. مهدي اسماعيلي رخ
5. سيد مهدي اسمعيلي عراقي
6. رضا اشرف سمناني
7. علي اصغر آزادي
8. الهویردي تقوي
9. علي تقي زاده هرات
10. جعفر جنامي نيا
11. محمد چینی فروشان
12. عبدالرضا حافظي
13. فريد خوش الحان
14. هوشنگ رستميان
15. سعید روحانی ملک
16. مرتضي روغنی
17. نيما‌ زاهدي طاهري
18. محمد حسين سالاريان زاده
19. محمدعلی محمدی
20. منوچهر نجمي
21. سيد مسعود همايونفر

مرکز تعالی سازمانی از زحمات اعضای کمیته علمی دوره قبل کمال تشکر و قدردانی را دارد و از همراهی و همفکری همه عزیزان در پیشبرد برنامه های جایزه ملی تعالی سازمانی استقبال می نماید.​

جلسه شورای راهبری جایزه ملّی تعالی سازمانی برگزار شد
یکشنبه,25 تير, 1396

جلسه "شورای راهبری" جایزه ملی تعالی سازمانی 25 تیرماه با حضور دکتر رحمانی قائم مقام محترم وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تولید در ساختمان شماره 2 سازمان مدیریت صنعتی، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، در این جلسه ضمن بیان گزارشی از دستاوردهای برگزاری چهارده دوره گذشته، بر اهداف جایزه، الگوی تعالی سازمانی و بخش های جایزه تاکید شد.

ایجاد فضای رقابتی برای تعالی بنگاه‌ها و سازمان‌ها؛ تشویق بنگاه‌ها برای اجرای خودارزیابی و شناخت نقاط قوت و زمینه‌های قابل بهبود و ایجاد فضایی برای تبادل تجربیات موفق بنگاه‌ها، اهداف اصلی جایزه تعالی سازمانی است.

جایزه ملّی تعالی سازمانی، دارای سطوح تندیس‌های زرّین، سیمین، سیمین ؛ تقدیرنامه برای تعالی و گواهی تعهد به تعالی است و در 5 بخش ساخت و تولید؛ بخش خدمات؛ بخش سلامت؛ بخش آموزش، عمومی و غیرانتفاعی از بین متقاضیان به سزمان هایی که شرایط و امتیاز لازم را کسب کرده باشند، اعطا می شود.

بنا به این گزارش، "شورای راهبری" بالاترین رکن جایزه ملی تعالی سازمانی است که جلسات آن هر 3 سال یک بار تشکیل می شود و یکی از وظایف آن تعیین اعضای کمیته علمی جایزه مذکور برای یک دوره 3 ساله است.

در پایان، اعضا به گفت و گو درباره مباحث مطرح شده و بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند.

ویرایش 96 الگوی تعالی سازمانی
جمعه,02 تير, 1396

مجموعه حاضر با عنوان " الگوی تعالی سازمانی- ویرایش 96 "، با درنظرگرفتن اسناد بالادستی کشور، نظرات و پیشنهادهای ارکان، ارزیابان و سازمان‌های متقاضی جایزه ملّی، ویرایش‌های قبلی الگوی تعالی سازمانی و مدل‌های معتبر ملّی و بین‌المللی تدوین شده است.

به منظور تدوین ویرایش 96 الگوی تعالی سازمانی سیاست‌های ذیل مد نظر بوده است:

·        در نظر گرفتن اسناد بالادستی و مقتضیات فضای کسب‌و‌کار کشور در تدوین ارزش‌ها و مفاهیم بنیادین

·        حفظ چارچوب 9 معیار و 32 زیرمعیار تعالی سازمانی و بازنویسی متن نکات راهنما

·        به‌کارگیری الگوهای بخشی و مدل‌های مرجع ملی و بین‌المللی در بازنویسی زیرمعیارها

·        شفاف‌نویسی، روان‌نویسی و ساده‌نویسی در متن زیرمعیارها و نکات راهنما

ویرایش جدید الگوی تعالی سازمانی می‌تواند كمك موثری برای مدیران سازمان‌ها و ارزیابان جایزه ملّی تعالی سازمانی باشد تا حركت سازمان‌های كشورمان را در مسیر تعالی تسهیل كنند.

امید داریم مجموعه این تلاش‌ها به توسعه مدیریت در سازمان‌ها بیانجامد كه خود توسعه كشور عزیزمان را به همراه خواهد داشت.

در این راستا سازمان مدیریت صنعتی، به عنوان متولی اجرای جایزه ملّی تعالی سازمانی، بر خود لازم می‌داند از زحمات کارگروه تدوین رویه‌های جایزه ملّی تعالی سازمانی شامل مهندس علی اصغر آزادی، مهندس مرتضی اخوان خرازی، مهندس عابدین اسماعیل‌پور، دکتر مهدی اسماعیلی‌رخ، دکتر الهوردی تقوی، دکتر علی تقی‌زاده هرات، دکتر منوچهر نجمی و مهندس سید مسعود همایونفر و همچنین همراهیهای همه اعضای کمیته علمی جایزه ملّی تعالی سازمانی، در تدوین ویرایش 96 الگوی تعالی سازمانی تقدیر و تشکر نماید.

تعالی همه سازمان‌های ایرانی امید و آرزوی ماست و تمام توان خود را برای تحقق این مهم به‌كار می‌گیریم.


 

مركز تعالی سازمانی

بهار 1396

 


فراخوان نامزدهای عضویت در کمیته علمی جایزه ملی تعالی سازمان
ﺳﻪشنبه,30 خرداد, 1396

​با سلام،
به استحضار می رساند طبق رویه های جایزه ملی تعالی سازمانی، کمیته علمی متشکل از 21 نفر است که هر سه سال توسط شورای راهبری و از بین نامزدهای دارای صلاحیت انتخاب می شوند.
در دوره آتی نامزدها صرفا از بین گروه های زیر انتخاب و به شورای راهبری معرفی می شوند:
□ ارزیاب ارشد جایزه ملی تعالی سازمانی که در 6 سال اخیرحداقل 2 دوره همکاری در نقش ارزیاب ارشد داشته اند.
□ عضو کمیته علمی در 6 سال اخیر.
□ عضو کمیته داوری در 6 سال اخیر.
□ دبیر جایزه ملی تعالی سازمانی در 6 سال اخیر.
لذا بدین وسیله از عزیزان علاقمند و دارای شرایط فوق تقاضا می شود فرم رزومه  مربوطه را تکمیل و حداکثر تا تاریخ 96/04/14 و از طریق ایمیل info@iranaward.org در اختیار مرکز تعالی سازمانی قرار دهند.

با تشکر
مرکز تعالی سازمانی

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین سازمان مدیریت صنعتی و سازمان ملّی بهره وری ایران
شنبه,06 خرداد, 1396

در راستاي تحقق اهداف و سياست‌هاي ارتقاي سهم بهره‌وري در رشد اقتصادي کشور، "سازمان مديريت صنعتي" و "سازمان ملّي بهره‌وري ايران" شنبه 23 اردیبهشت ماه، تفاهم‌نامه‌ مشترکي منعقد کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، از اهداف این تفاهم نامه می توان به توسعه‌ همکاري‌هاي مشترک در زمينه‌ تبادل دانش، اطلاعات و داده‌هاي مورد نياز در زمينه‌هاي مشاوره¬ای، آموزشي و تحقيقاتي در راستاي ارتقاي بهره‌وري و تعالي سازماني اشاره کرد.

بنا به این گزارش، برگزاري دوره‌هاي آموزشي مشترک و اجراي پروژه‌هاي مشاوره ای، تحقيقاتي و کاربردي مورد نياز کشور با موضوع بهره‌وري و تعالي سازماني، از دیگر اهداف تفاهم نامه مذکور است.

براساس این تفاهم نامه سازمان مدیریت صنعتی در خصوص اجراي پروژه‌هاي خودارزيابي سازمان ملّي بهره‌وري ايران و دستگاه‌هاي اجرايي کشور؛ آموزش نيروي انساني متخصص؛ برنامه‌ريزي و اجرای دوره‌هاي آموزشي مشترک در زمينه بهره‌وري و تعالي سازماني و صدور گواهینامه مشترک با طرف دیگر همکاری خواهد کرد.

بر همین اساس، سازمان ملّي بهره‌وري ايران در خصوص اعتباردهي به "جايزه" ملّي تعالي سازماني؛ اجراي برنامه‌ها و پروژه‌هاي آموزشي؛ اجرای طرح ها و پروژه های مشاوره¬ای و پژوهشی در حوزه های بهره وری و تعالی سازمانی با سازمان مدیریت صنعتی همکاری می کند.

این تفاهم نامه با امضای مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی و رئیس سازمان ملی بهره وری ایران، بین طرفین مبادله شد.​

اطلاعیه مهم در خصوص ارزیابی های سطح تقدیرنامه جایزه ملّی تعالی در سال 1396
شنبه,06 خرداد, 1396

جهت اطلاع در خصوص ارزیابی های سطح تقدیرنامه جایزه ملّی تعالی در سال 1396 به فایل پیوست مراجعه شود.​

فراخوان مستندسازی ارائه تجربه های موفق سازمان های سرآمد در حوزه تعالی سازمانی و مدیریت
شنبه,06 خرداد, 1396

یکی از رسالت‌های مرکز تعالی سازمانی سازمان مدیریت صنعتی "ایجاد فضایی برای تبادل تجربیات موفق" است و به این منظور، یکی از ویژگی‌های سازمان‌های سرآمد در جایزه ملّی تعالی سازمانی،آمادگی برای تبادل تجربیات در نظر گرفته شده است.در همین راستا،در سال‌های گذشته برنامه‌های متعددی به انجام رسیده است و در سال 1396 نیز مرکز تعالی سازمانی بنا دارد برای تبادل تجربه و توسعه الگوبرداری به شرح پیوست برنامه ریزی کند.

فراخوان پانزدهمین دوره اعطای جایزه ملّی تعالی سازمانی به سازمانها و شرکتهای سرآمد ایرانی
شنبه,06 خرداد, 1396

در سال 1396 نیز به روال سال‌های گذشته، پانزدهمین دوره اعطای جایزه ملّی تعالی سازمانی به اجرا در می‌آید و سازمان‌ها و شرکت‌های سرآمد کشور در اسفندماه سال جاری معرفی خواهند شد.

برنامه همایش های فصلی سال 1396
ﺳﻪشنبه,14 دی, 1395

از رسالت‌هاي جايزه ملّي تعالي سازماني جلب مشارکت، انتقال تجربه و ارتقای دانش ذی‌نفعان، ارزيابان و مديران تعالي سازمان‌هاست. برنامه همايش‌هاي فصلي به همين منظور طراحي شده و از سال 1384 به صورت منظم برگزار شده است.

مرکز تعالی سازمانی سازمان مديريت صنعتي در پي برگزاري 47همايش فصلي طي سال های گذشته و استقبال مديران و كارشناسان سازمان‌هاي ايراني از اين همايش‌ها، در سال 1396 نيز درصدد برگزاري همايش‌های فصلي در زمينه‌هاي مورد علاقه ذی‌نفعان است. اين همايش‌ها به ارائه تجارب افراد و سازمان ها در حوزه‌هاي مرتبط با تعالي پرداخته و عمدتا شامل مجموعه نظام‌هاي مديريتي است كه اين سازمانها براي دستيابي به تعالي بكار گرفته‌اند .

همايش‌هاي فصلي که به تجربه سازمان‌های سرآمد می‌پردازد در دو بخش ارائه متدلوژی‌های نوين و ارائه تجربه سازمان‌ اجرا مي‌شود. بخش اول توسط يكي از اساتيد برتر حوزه مربوطه ارائه شده و به دنبال آن تجربه سازمان توسط يكي از مديران سازمان كه متولي اجراي برنامه مورد بحث بوده ارائه مي‌شود. اهداف اين همايش‌ها به اين قرار است:

  • جلب مشارکت، انتقال تجربه و ارتقای دانش ذی نفعان، ارزيابان و مديران تعالي سازماني
  • توسعه فرهنگ تبادل تجربه بين صاحبنظران و متخصصان حوزه تعالي سازماني
  • تشويق استقرار و ارائه تجربه‌هاي موفق در سازمان‌ها

گزارش روزنامه گسترش صنعت از چهاردهمین همایش تعالی سازمانی
ﺳﻪشنبه,10 اسفند, 1395

گزارش روزنامه گسترش صنعت از چهاردهمین همایش تعالی سازمانی​

اخبار چهاردهمین همایش تعالی سازمانی در شبکه خبر سیمای جمهوری اسلامی ایران
ﺳﻪشنبه,10 اسفند, 1395

اخبار چهاردهمین همایش تعالی سازمانی در شبکه خبر سیمای جمهوری اسلامی ایران​

گفت و گوی روزنامه "گسترش صنعت" با مدیر عامل سازمان مدیریت صنعتی درباره تعالی سازمانی
ﺳﻪشنبه,10 اسفند, 1395

گفت و گوی روزنامه"گسترش صنعت" با مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی درباره تعالی سازمانی​

سخنرانان و کلیات برنامه چهاردهمین همایش تعالی سازمانی
دوشنبه,02 اسفند, 1395

سخنرانان و کلیات برنامه چهاردهمین همایش تعالی سازمانی 9 اسفند سال 1395 از ساعت 14 الی 20​

index3.jpg    
سمینار بازآموزی روش 94+ در تاریخ 95/7/14 با حضور 130 نفر از ارزیابان جایزه ملی تعالی سازمانی برگزار شد.
ﺳﻪشنبه,14 دی, 1395

سمینار بازآموزی روش 94+ در تاریخ 95/7/14 از ساعت 8 الی 12 با حضور 130 نفر از ارزیابان جایزه ملی تعالی سازملی برگزار شد.این سمینارآموزشی با هدف معرفی روش جدید ارزیابی متقاضیان جایزه ملّی تعالی سازمانی برگزار شد  و مخاطب آن ارزیابان جایزه ملّی تعالی سازمانی بودند.بازتاب خبر دستاوردهای 14 سال تعالی سازمانی در شرکت های ایرانی در خبرگزاری شاتا
ﺳﻪشنبه,14 دی, 1395

به گزارش "شاتا" مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در این نشست، با بیان این موضوع که بنگاه های امروزی فقط بنگاه اقتصادی نیستند بلکه نهادهای اجتماعی محسوب می شوند، اظهار داشت: بنگاه های امروزی فقط کار اقتصادی نمی کنند و در زمینه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی هم تاثیرگذار هستند و امروزه در دنیای واقعی، شناخت و درک تجارب موفق بنگاه های بزرگ یک ضرورت و میانبری برای رسیدن به بهره وری است.
محمدی خاطر نشان کرد: اگر باور داریم که یادگیری از تجارب برتر، کار ارزشمندی است باید ببینیم این تجارب چگونه اتفاق می افتد که یکی از راه های تبادل تجارب و اندیشه های برتر، جایزه تعالی سازمانی است که بی تردید در نائل شدن به این هدف، موفق بوده است.
وی با تشریح آثار مثبت جایزه تعالی سازمانی تاکید کرد: اولین اثر مثبت جایزه در جامعه، تقدیر از عملکرد های شایسته و برتر است که بی تردید به غنی شدن فرهنگ اجتماعی کمک کرده است.
محمدی افزود: حفظ موفقیت ها و انرژی گرفتن برای استمرار راه تعالی و فرهنگ سازی اجتماعی در این خصوص از دیگر نتایج مثبت جایزه تعالی سازمانی است که  پیام آن دریافت پاداش در قبال کار کردن خوب است.
وی یادآور شد: فضایی که در جایزه تعالی سازمانی ایجاد می شود، فضای انتقال تجربه و داد و ستد اندیشه است که از آثار مثبت جایزه است.
محمدی در بخش دیگری از سخنان خود به تاثیر جایزه در فضای آموزشی پرداخت و موردکاوی بنگاه ها را متاثر از فضای جایزه تعالی سازمانی دانست.
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی با اشاره به شرکت های برتر ایرانی که توانسته اند طی سالها برتری خود را در مسیر تعالی حفظ کنند اظهار داشت که سازمان مدیریت صنعتی می کوشد فضای جایزه را به این سمت هدایت کند.
وی تاکید کرد: ایجاد رقابت برای اثبات شایستگی از دیگر نتایج مثبت جایزه تعالی سازمانی است و امروز صحبت کردن از سازمانی که این جایزه را کسب کرده است در فرهنگ جامعه معمول شده است.
گفتنی است چهاردهمین دوره جایزه تعالی سازمانی 9 اسفندماه امسال در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار می شود.​