آغاز ارزیابی های شرکت های سرآمد ایرانی
یکشنبه,11 آبان, 1399

ثبت نام شرکت ها و سازمان های متقاضی حضور در فرآیند هجدهمین دوره جایزه ملی تعالی سازمانی از فروردین ماه سال جاری رسما آغاز شد و  تا پایان آبان ادامه دارد.

طبق برنامه ریزی های انجام شده، شرکت های متقاضی ارزیابی در سطح تندیس تا تاریخ 10 آبان ماه سال جاری اظهارنامه های خود را تحویل مرکز تعالی سازمانی دادند که این تاریخ با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا در سال جاری با ارائه مهلت یک ماهه به شرکت های سطح تندیس در نظر گرفته شد. همچنین امسال برای اولین بار طبق تصمیم مرکز تعالی و کمیته علمی جایزه ملی تعالی سازمانی، اظهارنامه ها بصورت الکترونیکی از شرکت‌ها دریافت خواهد شد و در اختیار ارزیابان قرار خواهد گرفت همچنین همه مراحل ارزیابی بصورت مجازی خواهد‌شد.

از دیگر اقدامات مهم سال جاری و با توجه به تغییرات مدل از ابتدای سال جاری تعداد 24 جلسه کمیته علمی در خصوص تدوین الگوی تعالی سازمانی 1400 بصورت هفتگی و جلسات مجازی تشکیل و بصورت منظم ادامه دارد و تا کنون نتایج بسیار ارزشمندی حاصل گردیده و خروجی نهایی تدوین الگوی تعالی سازمانی 1400 خواهد بود که از سال آینده مبنای ارزیابی ها قرار خواهد گرفت.

 با توجه به حساسیت و اهمیت انتخاب تیم های ارزیابی چندین جلسه کمیته هماهنگی و نظارت، برنامه ریزی و تشکیل شد و طی آن تیم های ارزیابی سطح تندیس انتخاب شدند و پس از تعیین ارزیابان، هم اکنون فرآیند ارزیابی آغاز شده است.

در سال جاری خوشبختانه تعداد شرکت ها در سطح تندیس تعداد قابل توجهی را نشان می دهد و نسبت به سال 98 رشد داشته است. این سازمان‌ها از حوزه های مختلف از جمله صنایع معدنی و فولاد، پتروشیمی، خدمات فنی و مهندسی، بیمه و سازمان های غیر انتفاعی را شامل می شود.

ارزیابی های انفرادی در سطح تندیس در حال انجام می باشد و برنامه ریزی جهت اجماع اولیه بصورت مجازی با اعضای تیم و نمایندگان سازمان های مربوطه و پشتیبانان فرایند ارزیابی در اوایل آذر ماه پیش بینی شده است و در ادامه نیز با تهیه برنامه بازدید از محل، سایت ویزیت بصورت مجازی انجام خواهد شد.

گفتنی است، در ادامه فرایند ارزیابی های هجدهمین دوره، شرکت های سطح تقدیرنامه برای تعالی در حال آماده سازی و ارسال اظهارنامه ها به دبیرخانه جایزه هستند. لازم به ذکر است زمان ارسال اظهارنامه در سطح تقدیرنامه نیز تا 30 آبان ماه تمدید شده است. تمامی سازمان ها و واحدهای حوزه‌های ساخت و تولید، خدمات، سلامت، آموزش و عمومی کشور می توانند در این فرایند حضور پیدا کنند و در مسیر تعالی سازمانی گام بردارند.

اطلاعات تکمیلی در خصوص نحوه حضور و زمان بندی و هزینه حضور در فرایند جایزه در سایت Iranaward.imi.ir و یا از طریق شماره تماس 88604332 قابل ارائه می باشد.

خانه