چرا کسب و کارها از رونق می افتند
یکشنبه,07 مهر, 1398

مدیر تعالی سازمانی سازمان مدیریت صنعتی مطرح کرد:

چرا کسب و کارها از رونق می افتند

 

اگر کسب و کارهای نوپا به ویژه در حوزه فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک به تعالی سازمان خود توجه نکنند سریعتر از دیگر بنگاه‌ها از رونق می افتند.

سید علیرضا شجاعی گفت: با توجه به وضعیت فعلی فضای کسب و کار و شرایط حاکم بر بنگاه‌ها؛ در صورت بی توجهی سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی به بهره‌گیری از مدل تعالی سازمانی بی شک از مسیر رونق خارج خواهند شد و در این زمینه فعالان حوزه فناوری اطلاعات (IT)، تجارت الکترونیکی، فین‌تک، ICT، مخابراتی، استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان به مراتب آسیب پذیرتر هستند.

وی تاکید کرد: سازمان مدیریت صنعتی باور دارد که مسیر رونق تولید و خدمات در کشور از تعالی سازمانی می‌گذرد لذا مصمم به نهادینه کردن الگوی تعالی سازمانی در کشور است.

شجاعی با اشاره به جامعیت مدل تعالی سازمانی برای چکاپ کامل یک بنگاه، گفت: با ارزیابی سازمان بر اساس معیارهای 9 گانه و ارزشهای تعریف شده سازمان‌ها می‌توانند مسیر تعالی خود را مشخص کرده و برای طی این مسیر، از بُعد رهبری، استراتژی، فرآیندها، محصولات، خدمات، منابع و ... پروژه های بهبود تعریف و اجرا کنند.

وی ادامه داد: مرکز تعالی سازمانی برای کمک و حمایت از بنگاه ها در سال رونق تولید نشست های هم اندیشی با هدف ترویج و گسترش کاربرد مدل تعالی سازمانی در کشور در راستای ایجاد فضایی برای تبادل اندیشه و تجارب موفق در بخش‌های مختلفی از جمله بانک و بیمه و شهرداری‌ها برگزار کرده که در هر کدام ضمن معرفی مدل و کاربرد آن در بخش مربوطه، تجربه موفق پیاده سازی و آثار آن توسط یک یا چند سازمان سرآمد ارائه شد.

مدیر تعالی سازمانی سازمان مدیریت صنعتی گفت: هم‌اندیشی چشم‌انداز تعالي سازماني از صنایع مادر تا کسب‌وکارهای نوین با تمرکز بر صنعت فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی همراه با ارائه تجربه الگوی پیاده سازی تعالی سازمانی عصر روز دوشنبه 8 مهرماه از ساعت 14 تا 18 در مرکز همایش های سازمان مدیریت صنعتی برگزار می‌شود و در آن علاوه بر بیان اهمیت بکارگیری مدل تعالی سازمانی و اثر آن بر عملکرد کسب و کارها، درس آموخته‌هاي استقرار الگوي تعالي سازمانی از شرکت فولاد مبارکه و شرکت تجارت الکترونیک ارتباط فردا در این خصوص ارائه می‌شود.

وی افزود: جايگاه و تاثير مدل تعالي سازماني در شرکت‌های فناوری اطلاعات، نکات مهمی که بنگاه‌ها و سازمان‌های حوزه ICT در تعالی سازمانی باید مورد توجه قرار دهند، ساز و کار توسعه مدل تعالی سازمانی در صنعت فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی و در نهایت رویکردهای انقلاب صنعتی چهارم و جامعه پنجم و ارتباط آن با تعالی در این نشست مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.

گفتنی است حضور مدیران و کارشناسان مرتبط با موضوع نشست هم اندیشی با ثبت نام قبلی از طریق شماره 88604331 رایگان است.

خانه